Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


Ao No Exorcist - recenze

19. července 2011 v 12:29 | Temaris |  Recenze
Na tohle super anime jsem přišla docela náhodou,když jsem si četla seznam anime na: http://www.animeseason.com/ . Mno...na všechna anime se dívám v angličtině,protože se mi nechce hledat v češtině, tak doufám že to někomu nevadí. Dívala sem se na recenze na ostatních blozích a hodnotili to všichni dost pozitivně- naštěstí =D

Existují dvě dimenze které proti sobě stojí jako odrazy v zrcadle. Assiah je dimenze, ve které žijí lidé a Gehenna, kde žijí naopak démoni. Cestování mezi těmito světy by mělo být nemožné, ale nebyli by to démoni, kdyby nenašli způsob. Démoni dokážou posednout lidi. Satan, vládce démonů, který se očividně nudí, by taky rád navštívil svět lidí, ale nenašel nikoho, kdo by unesl jeho duši. Proto si vytvoří syna ve světě lidí, aby ho mohl později posednout.
Ten syn se jmenuje Rin Okumura, kterému už od dětství všichni říkali,že vypadá jako démon a báli se ho. On si to nikdy nemyslel a byl velmi rozzuřený, když to někdo řekl. Jediný, kdo ho dokázal uchlácholit byl jeho "otec", kněz a zároveň exorcista, jak se později dozvíte.
Teď je Rinovi patnáct, často se zaplétá do rvaček, a nikde nemůže sehnat práci. Otec byl na něj naštvaný za rvačky( taky se není čemu divit, je to kněz), ale sháněl mu práce. V Rinově nové práci zjistíme, že umí skvěle vařit - to nikdo v recenzích neměl =D - ale až odešel z práce, začal vidět prapodivný fujky(= démony) a kluka, co nedávno zmlátil posedl démon u kterého bylo těch prapodivných věciček hodně. Když ho chtěl ten démon zmlátit rozžhavenou tyčí, Rin zařval a objevily se na něm světle modré plameny, což jsou znaky Satana (u Satana si moc nepředstavuju světle modrou). Mno...přijde tam jeho otec,který cosi řekne,a démon se v podstatě vykouří z těla toho kluka. Pak šli rychle domů- do kostela. Tam zjistil od otce, že je syn Satana a otec s pomocníky v kostele jsou exorcisti a dá mu meč, který má Rinovi démonické schopnosti. Ten démon, co byl v těle toho kluka ho zase posedl a hned jak se probral jde do kostela, kde jsou Rin a exorcisti. Démon je všechny porazil a nejen to. Přišel i samotný Satan,který hned posedl Rinova otce. Chtěl s Rinem jít přes nějakou bahnitou bránu Gehenny. Vtom mu ale zabrání jeho otec, který se zabije. Potom Rin přísahá, že zabije svého "tatínka" Satana. Má na výběr, buď ho zabijí exorcisti, nebo se sám stane exorcistou. Zvolí si, že se stane dobrým exorcistou a šel do školy pro exorcisty. Tam s šokem zjistil, že ho bude učit jeho mladší dvojče Yukio ( kdo by chtěl říkat svému mladšímu sourozenci pane učiteli? =D ) a Yukio řekne, že se učil stát se exorcistou už od sedmi let a nyní je již pokročilím exorcistou. Rin byl na něj naštvaný, protože mu to neřekl, ale pak se to mezi nimi zklidní. Chudák Rin musí ještě před spolužáky tajit, že je démon, tak nesmí vytahovat svůj meč a schovávat svuj ocas xD.

Teď má anime jenom 14 dílů ale stále pokračuje. Rozhodně bych ho doporučovala, nejenom když se člověk nudí. Já osobně jsem se na to dívala celej večer a dopoledne, jak jsem od toho nemohla odtrhnout oči. Prostě a jednoduše: ROZHODNĚ SE NA TO PODÍVEJTE!!!
Dala bych tak 85%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Temaris Temaris | 19. července 2011 v 22:07 | Reagovat

já vím, mizerně napsaná recenze, ale na první pokus to není špatný ne? =D

2 Papague Papague | Web | 19. srpna 2011 v 18:07 | Reagovat

Uch... takže víc úpravy textu. Jakože zarovnání, prázdné řádky mezi odstavci atd. Pak by to mohlo být super.

3 Papague Papague | Web | 19. srpna 2011 v 18:07 | Reagovat

A pardon že se k tomu vyjadřuju tak pozdě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama