Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


...Václav Havel odešel...

20. prosince 2011 v 18:10 | TeeMalis |  Téma týdne
...jak řekl někdo na facebooku, odešel náš nejnormálnější prezident. Teď je samozřejmě vyhlášen státní smutek na jeho počest...a všude ho určitě poctili minutou ticha. Dokonce na vystoupení se sborem v Chrlicích v Ústavu sociální péče pro zrakově (i jinak) postižené poctili 20 sekundami ticha. Dokážete si domyslet, proč jenom 20ti sekundami.
V neděli odpoledne jsem doslova všude viděla, že náš bývalý prezident umřel. Samé R.I.P. Václav Havel, umřel symbol národní svobody (nebo tak něco), státní vlajky s černými vlajkami, ...
Byla to opravdu významná osobnost, které si všichni vážili. I Václav Klaus, který s ním mnohokrát nesouhlasil, jak sdělil v jeho prohlášení o úmrtí V.H.
Taky mi přijde významné, že Havel byl celé prezidentské období lidmi oblíbený. To by mu mohl závidět kterýkoli prezident, či panovník. Nikdo jiný (tedy, já o tom nevím) nebyl oblíbený po celou dobu vladaření všemi lidmi...teda, kromě Karla IV.
Každý by ho mohl vychvalovat do nebe, opravdu byl svobodný a zajímavý člověk ... mimochodem, zmínka o jeho smrti obletěla celou kulturní Evropu i USA (i Barack Obama se k tomu vyjádřil).
Každý věděl, že byl těžce nemocný, ale stejně byl každý překvapený, že zemřel.Aspoň, že zemřel v klidu a v míru, ve spánku v posteli, na chalupě s manželkou. Dokonce dostal Nobelovu cenu za mír...po smrti. Než někdo někoho dokáže ocenit, už je pozdě (to mi připomíná herce Heatha Ledgera, taky dostal Zlatý Globus a Oscara posmrtně)
...Na Václava Havla se nikdy nezapomene. Určitě se zapíše do významných osobnosti 20.-21.století, zapíše se do učebnic dějepisu a čeští studenti za 50 let se budou moci těšit na novou osobnost, kterou se budou muset naučit. Aspoň něco pozitivního.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama