Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


Dětičky, pamatujte si, že pomsta je pěkně zákeřná věc

9. ledna 2012 v 17:54 | TeeMalis |  Téma týdne
Pamatujete si na Romea z no...Romea a Julie? Ano? Tak si jeho pomstu ve zkratce připomeňme.
Byli 2 znepřátelené rody ... ne, to už jistě znáte sami, důležitější (tedy, aspoň pro mě) je to, že ten nafrněnej Tybalt zabil Merkucia, nejlepšího kámoše Romea. A co udělal Romeo? Zabil Tybalta, jenže to neměl dělat, protože místo něho šel do vyhnanství. Kdyby Tybalta nezabil, šel by Tybalt na smrt, a Romeo by mohl vesele utéct s Julií, a možná by Tybalta ještě nějak nenápadně otrávil a mohl by dělat ještě x věcí, kdyby ho nezabil. Jenže on ho zabil a šel na samotku místo Tybalta. No jo no, Shakespeare ho udělal trochu hloupějšího... takže tahle pomsta se moc nevyvedla.

Tohle byla názorná ukázka toho, že i když to Tybaltovi oplatil, stejně si to zhoršil.

Co dál tady máme... no jasný, 3 nelítostný Erínye (nebo Fúrie či Lítice). Nechtěla bych být v jejich společnosti...Oresteovy fakt nezávidím. Když není žádný vládce nad vraždami z pomsty, vyřeší to Erínye. I když se z toho nakonec Orestes vyhrabal... a to jen díky tomu, že se nad ním slitoval bůh (Apollon). Já jsem to teda dřív znala jenom s tím koncem, že ho neustále otravovali Erínye, to by mě psychicky vážně zdeptalo... ale konec byl "naštěstí" dobrý (díky komu? Apollonovi!)

Pomsta je pěkně zákeřná věc. Abyste ji mohli používat, nesmíte být amatéři xD
Pomsta, pomsta, pomsta....v příbězích z dávných, pradávných dob byla celkem důležitá, byl to takový, tak trochu základní prvek, ještě s nenávistí, depresí, žárlivostí, láskou (dobře, to se sem moc nehodí),... nemyslíte?
Teď, v moderní době je vám pomsta docela na nic, jenom z toho máte škodolibou radost...a někdy se vám to samozřejmě může vrátit, když ten váš nějaký nepřítel bude hlavička a bude si to dokázat vyvodit, kterej pos... hajzl to udělal, a potom bude válka, ne, tohle se úplně stejný jako za starých časů -_-"
No tak nic no, tenhle článek je totálně nanic, protože všechno v něm už vlastně víte. Hlavní myšlenkou ale zůstává, že pomsta se brala v minulosti, bere v přítomnosti a bude brát v budoucnosti naprosto stejně :D (to jste se tomo dozvěděli, co?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TerushQaH TerushQaH | Web | 9. ledna 2012 v 18:22 | Reagovat

s tím romeo a julie souhlasím, ale ve 16. století(ve kterém se tato hra odehrává) to tak bylo, lidé, hlavně ženy se mstili za každou maličkost, já vím, že si to tím romeo zhoršil, ale byl to jeho nejlepšé přítel, který bránil romea, protože ho tybalt provokoval, a zabil ho zákeřně, když chtěl romeo souboji zabránit, podle mě se musel tybaltovi pomstít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama