Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


Popelnice

8. února 2012 v 16:17 | TeeMalis |  příšerné pokusy o povídky
Promiňte mi, že jsem nebyla tak dlouho na blogu. To víte, šprtání, šprtání, návštěvy, a málo času, tím míň na to, abych napsala článek, ale jelikož jsou jarní prázdniny, tak se nějakej ten čas najde.
Mimochodem, kdysi dávno pradávno mi papague psal, že neví o čem psát. Řekla jsem, že vždycky se dá něco vymyslet, tak jsem teda navrhla, aby napsal o popelnici. No, jenže on říkal, že kdyby napsal o odpaďáku, jeho úroveň psaní by asi nebyla moc dobrá. Tak když v tom horním boxu mám napsané, že jsem schopná napsat cokoliv, tak proč ne o popelnici :D
Nic moc to sice nebude, ale bude to ukázka toho, že příběh se dá vymyslet úplně na všechno...Byla, nebo možná ještě je jedna popelnice. Říkejme jí Popelnice. Byla to normální černá plastová...no, prostě popelnice. Vyrobili ji ještě asi s x sourozenci v jedné nejmenované firmě na výrobu plastů (nebudu tady dělat reklamu). Měla své sourozence... ráda, nebo řekněme že je měla ráda, protože si s nimi musela celou dobu být v jedné obrovské místnosti. Čas od času si nějací chlapíci vzali asi tak stovku jejích sourozenců a odvezli je neznámo kam. Všechny to samozřejmě hrozně zajímalo, a tak se rozhovory v místnosti vždycky motaly kolem toho záhadného místa. Naši Popelnici to sice taky zajímalo, ale hrozně ji nudilo to, že se nemluvilo o ničem jiném. Říkala si, že se dá diskutovat o tolika jiných věcech, než jenom o "záhadném místě." Třeba o lidech. Ti, co je tam jednou za čas navštěvovali, aby je odvezli neznámo kam, vypadali vždycky úplně jinak. Zajímalo ji, o čem si tak lidi můžou povídat...

Jednoho dne si přišli odvézt i ji, ale asi se dvěma stovkami sourozenců. Přišlo jí divné, že si jich berou tolik... ale byli to přeci lidé, ti jsou divní a nepředvídatelní pořád, tak to moc neřešila. Rozdělili je do tří velkých kamionů. Ona byla v červeném kamionu, který pách po moči. Fakticky neměla ráda, když měla být namačkaná na ostatní, a ještě k tomu cizí popelnice. Byly z protější strany místnosti, a o těch se říkalo, že jsou smradlaví, nechutní, agresivní atd. atd.
Ona to byla totiž pravda, takže naší milé Popelnici nebylo co závidět.Tohle všechno se dozvěděla už když ji strčili do kamionu. Páchlo tam úplně všechno a to ještě nevyjeli. A navíc tam byla tma jak v p... někde.

Kamion vyjel asi až za půl hodiny, ale Popelnici to připadalo jako celá věčnost. "Tohle se fakticky může stát jenom mně. Všichni ostatní z mýho rohu (místnosti) jsou určitě spolu v nějakým čistým fáru bey těchhle hulvátů!" stěžovala si v duchu."Kdybych já se přesunula někam jinam, kdybych já překecala moji pitomou sousedku aby si se mnou vyměnila místo. Kdybych já..." a takhle si v duchu stěžovala na všechno možný i nemožný celou cestu až do cíle. Nebo si alespoň myslela že je to cíl. "Ano, už cítím ten čistý vzduch!" říkala si a těšíla se, až vystoupí. Jenže ti divní lidé si vzali asi 10 popelnic a pak byla zase tma. Takhle to ti popeláři udělali asi patnáctkrát. Popelnice, i naše Popelnice se pokaždé těšily, až je vynesou ven, ale většina se toho nedočkala. Ty šťastné, co je už vynesly, vykřikovaly pořád nějaké citoslovce, že se i popeláři divili, co je to tam za hluk.
"Ach jo, teď se vrátím domů, a všichni budou zase mluvit o 'záhadném' místě, už to vidim..." utápěla se v depresi Popelnice.
Nakonec se ale na ty zbývající popelnice přeci jen usmálo štěstí. V kamionu jich zbývalo 15, a tentokrát je vytahovali po dvou. Naši Popelnici vytáhli samozřejmě jako poslední. Když byla venku, myslela v duchu: "Tý jo, tady je to táááák velký! A tolik lidí tady! A ty budovy jsou ale véééélký!" atd. atd. Dokonce tady měla zelenou sousedku na povídání! Tak ta si povídala velmi ráda. Sice mluvila jenom ona, ale to Popelnici ani moc nevadilo. Aspoň věděla, jak se tady vlastně žije.

Dny plynuly tak závratnou rychlostí, až ty týdny, měsíce a roky popelnice ani nepočítala. Předtím totiž počítala každý den, kdy tady na ulici byla. Už dávno si zvykla na rutinu: lidé občas otevřou její víko, něco vyhodí, občas si plyvnou...potom ji vyklopí to obrovského smrdutého náklaďáku a dají ji zase prázdnou na stejné místo. Někdy vážně nechápala, proč se na ni lidi dívali tak opovržlivě, ani to, proč vyhazovali ještě jedlé jídlo, ani to, proč si do ní dávali mouchy svoje larvy...a potom se vylíhly a ubytovali se v ní. Jednou se jí dokonce stalo, že se do ní někdo pozvracel. Potom se k ní hodně dlouho nikdo nepřiblížil. Chudinku pořád kopali malí haranti, takže je i potlučená.
Teď je Popelnice velmi stará (asi 20 let) a nikdo už do ní nevyhazuje odpadky, je na lidi totiž moc smradlavá. Ji samotnou už nebaví se na lidi dívat, a už vůbec ji nebaví poslouchat to senilní sousedku, jak mele pořád o sobě.
Může vůbec umřít? tahle otázka jí vrtala hlavou už pěkně dlouho, ale nedokázala na ni odpovědět.

Jednoho ošklivého mlhavého dne se Popelnice zabývala touhle otázkou, když uviděla kamion s nápisem "Spalovny SS" ....

KONEC

Tak tohle je naše hlavní hrdinka :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tramvajka Tramvajka | 8. února 2012 v 17:16 | Reagovat

To zní jako nějaký životopis:-) a trocju mi to připomíná takovou pohádku od Andersena... :-D

2 Papague, Papi Papague, Papi | Web | 8. února 2012 v 18:20 | Reagovat

O_O Uuuu...to je to nejšílenější a...a největší bazmek, co jsem kdy spatřil :D

3 TeeMalis TeeMalis | Web | 9. února 2012 v 11:10 | Reagovat

[1]: taky mi tak připadá :-)

[2]: díky ti :-D

4 Venduleee Venduleee | Web | 11. února 2012 v 21:38 | Reagovat

"...když uviděla kamion s nápisem 'Spalovny SS'" :-D  :-D  :-D  Jaký krásný konec. Velký obdiv za schopnost napsat na cokoli. Sice popelnice nebo takový odpaďák není zas až tak nezajímavé téma, ale na tohle se tak samo lehce asi nic nevymyslí :D

5 TeeMalis TeeMalis | Web | 11. února 2012 v 22:05 | Reagovat

[4]: :P díky ti za tvou obrovskou chválu, a mimochodem, psala a vymyslela to asi tak za pul hodky ;-)

6 Retard s iPodem :D Retard s iPodem :D | 8. března 2012 v 12:39 | Reagovat

To je dokonalý!! Dokonalý nadruhou, natřetí! Já bych vubec nevěděla, co bych napsala o popelnici, umíš vážně božsky pěkně psát! A někde jsem se fakt mohla po..dělat smíchy :D

7 TeeMalis TeeMalis | Web | 23. března 2012 v 21:32 | Reagovat

[6]: tý jo, díky :D  takovou chválu si ani nezasloužím xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama