Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


Nějak na mě lezou pohádky...

28. března 2012 v 16:42 | TeeMalis |  příšerné pokusy o povídky
Mě v tuhle dobu vážně napadá spoustu nápadů na moderní pohádky. Čím to může být...
Tahle povídka/pohádka mě napadla, když jsme měli ve výtvarce nakreslit babu jagu (nebo cosi v tom smyslu) a její obydlí: chalupu na kuří nožce. Něco v mé hlavě asi není až tak v pořádku , a mě napadla postupně tahle scéna...

...byl (vlastně je) na tom obrázku strom s takovou...normální houpačkou. Na ní se houpala nějaká zatoulaná, naivní a blbá princeznička. Tu sem vyhodili královští kočí, aby se té nány zbavili. Nikdo v jejím království ji neměl rád, a její bohatý tatíček král nedávno zemřel. Ona ale ani nevěděla, že její otec zemřel, ani to, že ji všichni v království nemají rádi, ani služebnictvo na jejím milovaném zámku. Zajímala se jen o své šaty, střevíce, vlasy a krásné hochy. Nemějte strach, ti ji taky nesnášeli.
Kočí ji tedy hned den po smrti jejího otce zavezli do jednoho krásného, provoněného a pořádně živého lesa. Řekli jí, že za jedním širokým stromem je hodně keříků jahod. Nikdy předtím je nejedla, ale služebné jí popisovaly jahody a jejich chuť tak podrobně, že je nechala okamžitě popravit. Samozřejmě na ně měla od té chvíle hroznou chuť, takže kočím okamžitě uvěřila. Popisovali jí cestu k jahodovým keřům tak dopodrobna, že tam doopravdy šla, a po cestě dlouhé deset metrů si zpívala kanibalistické písničky. Když už byla u toho stromu, kočí rychlostí blesku vypřáhli. Rozhodně se do toho lesa nechtěli nikdy vrátit; ty chladné a krvechtivé oči za stromy už nikdy v životě nechtěli vidět...

Když princezna uviděla, jak kočí odjížděli, příliš se tím nezábývala. "Však oni se pro mě vrátí, a pak jim to pořádně vytmavím," pomyslela si bláhově princezna, a šla dál, za strom. Tam se jí naskytl pohled na krásný výjev. Vysvitlo slunce...a uviděla volné prostranství; křišťálově čistý potok , kolem něj mechové koberce, nízkou měkkou trávu, květinky, nejčastěji sedmikrásky, zajíčci tam poskakovali, ptáčci zpívali, motýli...tam poletovali,...
A uprostřed toho všeho byla...houpačka."Ta je krásná! Tu musím mít!" a sedla si na ni. Houpačka se pomalu rozhoupala sama. Každému normálnímu člověku by to připadalo VELMI podezřelé, celá tahle pohádková scéna vyvolávala pocit "tady je něco špatně," ale princezna nic takového necítila. Ta si myslela, že i ta houpačka prostě ví, co chtěla udělat.
Chvíli si to houpání užívala, ale poté dostala závrať. Odněkud ze shora slyšela smích. Takový smích, jako když nějaké děcko šikanuje druhé. Princezna se podívala nahoru, na korunu tomu širokého stromu, kde podle kočích byly údajně keříky jahod. Bylo tam stromové obydlí, ale nevypadalo jako nějaká Tarzanova bouda. Vypadalo to spíš jako nějaké luxusní obydlí na Floridě, akorát ze dřeva. A z otevřeného okna se na ni zlomyslně smála nějaká žena (moje baba jaga xDD). Byla vysoká, bledá a hubená. Měla vlasy barvy inkoustu, a černé oči. Na sobě měla bílý laboratorní plášť a v ruce dýmku.

"Ty malinká, naivní princezničko...vsadím se, že ses až do teď měla jako v bavlnce. Dokonce ani nevíš, že tvůj otec král zemřel...a naprosto všichni bez rozdílu tě naprosto nenáviděli. I já nenávidím rozmazlené 'tatínkovi holčičky.' Ha...ha...ha...teď s tebou bude jenom rychlý konec, protože mám dneska vyjímečně dobrou náladu. Užij si to... " jakmile to ta ošklivá a nevkusná čarodějnice (jak ji hned naše malá princeznička pojmenovala) dořekla, něco se změnilo. Už neměla takovou závrať, a začínala vidět a cítit jiné věci. Ta roztomilá zvířátka už nebyla tak roztomilá. V očích se jim objevila agresivita. Přestávala se pomalu houpat...ti ptáčci, co tak krásně zpívali se najednou objevili s něčím lesklým v zobáčcích. A viděla i věci, čeho si asi dřív nevšímala. Tam, kde stál ten široký strom začínala vidět...nohu? Ano, obrovskou slepičí nohu. A tam, kde měly být kořeny stromu, byl obrovský pařát. Pak se podívala pod sebe. Byl tam hrnec s nějakou podivnou tekutinou. Vedle, na velké ceduli bylo napsáno: "Koncentrované kyseliny, zvláště H2SO4, se ředí vléváním kyseliny do vody, ne naopak! Při rozpouštění NaOH nebo KOH..."
Ani si to nestačila dočíst. Ti roztomilí ptáčci měli v zobáčcích tenké žiletky, a bylo jich hodně...konec s princeznou si můžete klidně domyslet.
Možná že v tom lese ještě čarodějnice chemička je, možná ne...kdoví... víme jedině to, že princeznin odchod nikoho netrápil.
Ponaučení: Nikdy nikomu nevěřte, že jsou za rohem jahody, a zařiďte si, abyste neměli nepřátele (hlavně chemikáře).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bibi Bibi | Web | 28. března 2012 v 16:54 | Reagovat

pěkný :)

PS: Mohl/a by jsi mi tady prosím hlásnout?? - http://www.periodanenitabu.cz/#/zapojse/galerie/2271 - Díky moc, klidně oplatím :)

2 Tramvajka Tramvajka | Web | 29. března 2012 v 21:17 | Reagovat

Hmm, vlasy barvy inkoustu, hubená, chechtavá, chemička-kdopak by to asi tak mohl být?? :-D Ale vy ji vlaastně nemáte, ne? :-?

3 TeeMalis TeeMalis | Web | 30. března 2012 v 21:09 | Reagovat

[2]: ne ne :-D  ale to nebyl původně účel (jenom jsem si mimoděk vzpomněla, že se jí říkalo na škole čarodějnice xD)

4 Venduleee Venduleee | Web | 31. března 2012 v 12:38 | Reagovat

Ty tvoje šílenosti mě vždycky dostanou. :-D Chemičká ju dostalá! ^^ Víš ale co? Na hladině kyseliny sírové zůstane plavat zlatá korunka... (samozřejmě za předpokladu, že princeznu nikdo neošidil a korunka je pravá) xDDD

5 mother of the bride beach dress mother of the bride beach dress | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 4:24 | Reagovat

my God, i thought you were going to chip in with some decisive insght at the end there, not leave it with?we leave it to you to decide?. reminds me of
http://www.askdresses.org

6 short evening dresses short evening dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 11:12 | Reagovat

You got great honest points here. I done a search on the issue and learnt most peoples will agree with your blog. It is made out of carved oak with a nightstand built around the pole, and to be completely honest, I really just fell in love with the convenience of it and wanted to bring it home.
http://www.askdresses.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama