Upozorňuji, že JÁ jsem schopná napsat cokoliv. Opravdu COKOLIV, tak se nezděste, jestli tu bude něco nekalého, nebezpečného či nechutného, nebo spoustu dalších ne....jo a ještě něco. Jděte se vycpat s reklamama, a odkazy na svůj blog si taky odpusťe, stejně je navštěvovat nebudu


Jo...konečně živá...

22. dubna 2012 v 12:12 | TeeMalis |  myšlenky psycho - člověka
Pokud vás nezajímá můj egoistickej proslov za tu dlouhou dobu, směle tento perex přeskočte...Jak jste si asi (s největší pravděpodobností) všimli, dlouhé, předlouhé měsíce jsem tu nebyla...teda, vlastně byla, ale s mou aktivností na blogu...nic moc. Taky je tu otázka, jestli sem vůbec někdo chodí, aby si toho všímal - taky vám počítadlo na hlavní stránce blog.cz říká, že vás navštívilo 0 lidí, nebo jsem fakticky taková lama, co má vygumovanej mozek a absolutně neumí psát povídky? No nic, jedem dál...
Celý tohle pololetí jsem to lamila jak ve škole, tak ve vztazích. S každým, kdo se se mnou bavil nastalo dlouhatáánský trapný ticho. Příšerně jsem se snažila překlenout to ticho něčím...nebo nějakou otázkou, ale mé marné snahy vždycky ztroskotaly. Mám takový dojem, že čím víc jsem se snažila, tím víc se mi to nevedlo. Prostě jsem vůbec nedokázala udržet nějakou konverzaci...ach jo, takový pitomí problémy musí dělat potíže jenom mě (za co mě trestáš? nic jsem ti neudělala!). Navíc ti lidi se kterýma jsem se bavila ani nedali najevo, že by se aspoň snažili přijít na nějaký rozumný téma k povídání. Vypadali, že se se mnou vůbec nechtějí bavit...jako bych byla jen potulná otravná moucha. Možná si to jenom myslím, možná je to pravda. Pravdu nijak zjistit nemůžu.

Hele, a kdo si pořád čte ten článek 'Milé třídě'? Já být někým, nedávala bych si tak divný přezdívky. Zní to, jako by ty komentáře psala holka vydávající se za kluka, nebo kluk s "děsně kreativními" nápady. To jsou tak starý, sprostý...no vlastně už ani ne sprostý slova. Fuck a shit existovali už ve dvacátým století. Ty slova jsou všude, jsou už docela běžný. A ani nejsou originální, když jsou všude...už mám takový jasný tušení, o koho se jedná...ale na blogu se nikdy nezmiňuje konkrétně, že?

Wah, co ještě...no jasně. Měla jsem samozřejmě pocity méněcennosti a depky též. Všichni byli x-krát lepší než já.
V čem? Ve všem! Já jsem neuměla nic...pořádně...a ty známky...hrůza o tom mluvit. Ještě rodiče mě podporovali v přesvědčení, že jsem naprosto neschopná dcera...
Ani zpívat depresivní písničky jsem nemohla. Bolelo mě děsně v krku...ty nemoci jsou tak nepatřičný! Vždycky mě bolí v krku, když to nejmíň potřebuju. To zpívání jsem fakt potřebovala...ach jo. I když nezpívám nijak brilantně, pomáhala jsem si tím z depky. Taky to můžete někdy zkusit, pokud nemáte fobii ze zpívání na veřejnosti.

Depka...depka...depka...je věc příšerná. Mě se teda neustále prohání hlavou filozofický kecy, depresivní písničky - L'Absente a spol., přemýšlení o blízkých i vzdálených lidech (okruh 100 metrů xD), probírání svých i jiných chyb...a to příšerný porovnávání se, který tak nesnáším. V depce se porovnávám s ostatníma, to bych v jiným stavu v zásadě odmítala řešit. V porovnávání se jsou vždycky problémy. Tamten je lepší než já v tomhle a tomhle, musím být přeci lepší než on! On je taková srágora fakt...taková lama.
Zajímavý je, že se porovnávají všichni. A úplně ve všem. To je tak povrchní. K čemu to je, vědět, že jsi lepší než někdo? Asi na zvyšování ega, nebo já nevím co. A zhoršuje to vztahy, většinou. A...porovnávání je něco jiného než soutěžení. Soutěžení...tam se hraje o to, kdo je nejlepší, a ne, jestli je někdo lepší, než někdo jiný. A soutěžení je zdravější a nenutí to myslet na to, jak je nějakej člověk nafoukanej. U soutěže má vítěz radost, a dál už to neřeší. Prostě vyhrál. Neviděla jsem takovýho vítěze, který by říkal, že je prostě nejlepší. Ti na dalších místech pod ním si můžou akorát stěžovat sami na sebe, a neobviňují vítěze, že prohráli (pokud by to bylo fér). Ale vítěz u porovnávání, ten nemusí být na prvním místě, a vytahuje se, jak je dobrej, že byl lepší než nějakých x lidí, a ti lidi za ním si docela oprávněně stěžují, jak je děsnej.
Asi se ten rozdíl nedá tak úplně pochopit, ale já porovnávání prostě nesnáším. Je to proto, že můj otec, a vlastně všichni vietnamští rodiče mezi sebou porovnávají svoje děti. Tenhle je v matice lepší než ty, měla bys ho mít za vzor. Anebo: Ona se tak dobře učí, je pilná, umí hrát na klavír líp než ty. A váží tak akorát!
Brr! Tak za tohle bych ty rodiče zastřelila, to si vážně myslí, že z toho, jak je někdo lepší, budeme lepší taky, či co?

Víte co? Jdu zase žít. Jdu si zahrát Audition, půjdu na ulici, a někoho oslovím na pokec. Jdu zlepšovat své skilly komunikace a seznamování. Díky za přečtení si mého chaotického emocionálního výlevu.
Cyao~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tramvajka Tramvajka | 22. dubna 2012 v 12:59 | Reagovat

Jojojo a jo! Souhlasím s tímhle článkem(možná jsem to zcela nepochopila, ale to neva). Je to bezva, když někdo napíše na blog to, co si myslím, ale normálně bych to nenapsala. A když jsme u porovnávání, tak zpíváš líp jak já:-)
Jo a taky mě sere, když se snažím udržovat konverzaci, ale nejde to a připadám si vlezle. Na druhou stranu si zase někdy připadám strašně rozpolceně a nechce se mi s nikým bavit, nebo nad něčím dumám a pak mi to uteče, takže nevím...Něco jako když si někdo povídá sám se sebou a pak ještě s někým jiným a pak neví, kde skončil v konverzaci se sebou. A víš, co je strašně vtipný? Jak vždycky porovnávají, kdo je vyšší a širší a vždycky z toho vyjde, že nejsem dost malá na to , abych byla roztomilá jako někdo, ale zase ne tak vysoká abych vypala "dospěle" jako nikdo jinej :-P

2 Miuka Miuka | 22. dubna 2012 v 14:09 | Reagovat

Terko, s tím porovnánáním absolutně souhlasím! (My víme své, že? :D)
"A ta zase vyhrála soutěž v zeměpisu, dějepisu a  matematiky. A co jsi vyhrála ty? Nic. Měla bys být více jako ona. Ona je tááák chytrá a cílevědomá!" (Víš koho mám na mysli, ne? :D)

3 Tramvajka Tramvajka | 22. dubna 2012 v 18:13 | Reagovat

Jo a Terko, tímhle tě moc nepotěším, ale víš, že NĚKDO si strašně chytře napsal adresu tvého blogu do mobilu, že?

4 Papague Papague | Web | 22. dubna 2012 v 21:23 | Reagovat

Super, že ses vrátila. Bez tebe byl můj čtecí blogerský kout takovej prázdnej a opuštěnej. Že nedokážeš udržet žádnou konverzaci? No nevím, já s tebou moc často nemluvím, ale jestli diskuze prostě nějak drhne, tak to nejspíš není jenom tvá chyba, takže nevím proč taková špatná nálada. (čím to ksakru je, že ještě před dvěma roky jsem se topil v depkách a teď si co chvíli připadám, že dopadnu jako Kropi :-D )

5 Venduleee Venduleee | Web | 23. dubna 2012 v 9:41 | Reagovat

Taky jsem ráda, že ses vrátila. A doufám, že tě depky a negativní pocity s nástupem léta brzy opustí a službu si vezmu třeba zase já. :D Srovnávání je o ničem, akorát člověka deptá a užírá. Jak by na světě bylo fajn, kdybychom se navzájem pořád neměli tendence srovnávat... ^^
Nemyslím, že je tak úplně dobře, jakým způsobem vás porovnávají rodiče. Nevím, jestli si tak úplně uvědomují, co to s váma dělá. Každej člověk z logiky věci nemůže bejt nejlepší, hlavní je, že je šťastnej, dělá to co ho baví a jde a hlavně je sám sebou a nesnaží se být jako někdo další... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama